Overstappen naar Visma 2FA (Nmbrs)

Per 23 april is het mogelijk om bij Nmbrs in te loggen met Visma 2FA. Vanaf 1 juli wordt Visma 2FA de verplichte manier van inloggen bij Nmbrs.

Om dit voor te zijn, adviseren wij om Visma 2FA alvast in te stellen. Voor Visma 2FA heeft u een authenticator app op uw telefoon nodig. Gebruikt u al een authenticator app, dan hoeft u niet van app te wisselen.

Het wordt aanbevolen om deze stappen uit te voeren via een ander apparaat dan uw telefoon, omdat u een QR-code zal moeten scannen met uw telefoon.

Starten met instellen

Stap 1

Bij het inloggen in Nmbrs verschijnt een pop-up met de melding ‘Extra beveiligingslaag toevoegen’.

U kunt hier kiezen uit:

  • Herinner me later – u stelt dit op een later moment in (dit kan uiterlijk tot 1 juli 2026)
  • Inschakelen – u start direct met de instelling

Klik op ‘Inschakelen’ om verder te gaan.

Stap 2

In het volgende scherm wordt gevraagd om de Visma Authenticator app te downloaden.
Omdat u al gebruikmaakt van een authenticator-app, kiest u voor ‘Ik gebruik een andere Authenticator-app’.
U kunt bijvoorbeeld Google Authenticator of Microsoft Authenticator gebruiken.

Stap 3

Open de authenticator‑app op uw smartphone en voeg een nieuw account toe.

  • In de Microsoft Authenticator‑app doet u dit via de blauwe knop rechtsonder met het QR‑icoontje.
  • In de Google Authenticator‑app doet u dit via de plusknop (+).

Scan vervolgens de QR‑code die in Nmbrs wordt weergegeven.
Lukt het scannen niet? Dan kunt u in de app kiezen voor handmatig invoeren en de lange code gebruiken die onder de QR‑code staat.

Na het toevoegen verschijnt er automatisch een 6‑cijferige code in de app. De naam van deze code kunt u ook aanpassen. De stappen hiervoor kunt u doornemen via de volgende link in stap 3.
Klik op ‘Volgende’.

Stap 4

Voer de 6-cijferige code uit de authenticator-app in en klik op ‘Volgende’.
Lukt dit niet? Raadpleeg dan de veel gestelde vragen over de Authenticator-app.

Stap 5 (optinoneel)

U kunt nu een SMS-code instellen als back-upmethode.
Deze stap is niet verplicht, maar wel aan te raden voor het geval u geen toegang meer heeft tot de authenticator-app. Als u er voor kiest om dit niet in te stellen, kunt u stap 6 overslaan.

Stap 6 

Vul uw telefoonnummer in, voer de ontvangen SMS-code in en klik op ‘Volgende’.

Stap 7

Er wordt nu een backupcode aangemaakt.
Deze code kunt u gebruiken als u uw telefoon bent kwijtgeraakt, een nieuw telefoonnummer heeft of geen toegang meer heeft tot de authenticator-app.
Bewaar deze code goed en bevestig dat u deze heeft opgeslagen om verder te gaan.

Als u deze code verloren bent, en geen toegang meer heeft tot de authenticator app, kunt u een nieuwe code opvragen via: Een aanvraag indienen – Nmbrs Kennisbank.

De Visma 2FA is nu succesvol ingesteld!

Bij een volgend inlogmoment voert u naast uw wachtwoord een code uit de authenticator-app in.
U kunt ervoor kiezen om dit apparaat 30 dagen te onthouden, zodat u in deze periode geen code hoeft in te voeren.
Let op: dit wordt niet aanbevolen op openbare of gedeelde computers.